Get Adobe Flash player

Zastraszanie ŚWIADKA – Nr 62 (252)

21 listopada 2016 w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Północ w Warszawie III Wydział Karny na ławie oskarżonej zasiedli byli i aktualni członkowie Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Zacisze”.

 

Na rozprawę przyjechałem w charakterze publiczności. Niestety nie dane było mi uczestniczenie w niej, albowiem pełnomocnik oskarżonych Olgierd Pogorzelski wystąpił z wnioskiem, że ewentualnie rozważa możliwość powołania mnie na świadka. Po 3,5 godzinach siedzenia pod salą sądową, okazało się, że mecenas Pogorzelski zmienił zdanie, i nie widzi już potrzeby powołania mnie na świadka. Na szczęście prokurator mnie powołał i mam składać zeznania 20 grudnia 2016 r.

1 grudnia 2016 r. firma dekarska Andrzej Filipiak Techbud ustawiła rusztowanie, ponieważ Zarząd Spółdzielni podpisał umowę na remont mojego dachu.

img_6111

Remont ma być przeprowadzony w grudniu.  Kto remontuje dach w grudniu? Albo idiota* albo jest to ewidentna próba zastraszenia świadka. Pikanterii dodaje fakt, że moje mieszkanie znajduje się na ostatnim piętrze – poddasze użytkowe – dach jest jednocześnie moim sufitem.

img_6104-kopia

img_6102

Andrzej Filipiak jako doświadczony dekarz, zdaje sobie zapewne sprawę, że wymieniając poszycie dachowe w grudniu w mieszkaniu na poddaszu naraża mnie nie tylko na zwiększone koszty związane z ogrzewaniem, ale przede wszystkim na zniszczenie mojego mienia, a co najważniejsze na niebezpieczeństwo swoich pracowników – chodzenie zimą po zaśnieżonym stromym dachu grozi utratą życia lub kalectwem.

Rusztowanie zostało ustawiona 1 grudnia, kiedy w Warszawie zapowiadano obfite opady śniegu.

img_6126-2

Zdjęcia wykonałem 2 grudnia br.

A myślicie Państwo, że arogancki Zarząd raczył powiadomić mieszkańców budynku przy u. Wolińskiej 28 w Warszawie o planowanych robotach budowlanych?

img_6105

Proszę sobie wyobrazić, że arogancki Zarząd nie odczuwa takiej potrzeby i nie informuje.

A przecież J. Liebert jeszcze na Walnym Zgromadzeniu, które odbyło się 17 czerwca 2014 r. zaproponował, aby wywieszać  zakres prac na klatkach do informacji mieszkańców.

Jak szybko człowiek traci pamięć.

Więcej na ten temat:

http://temidacontrasm.info/afera-na-zaciszu/#respond

Autor: Czarek Meszyński

Członek SM „Osiedle Zacisze”

*Idiota – osoba upośledzona umysłowo

Lubię to!(36)Nie lubię tego!(4)

9 Odpowiedzi na Zastraszanie ŚWIADKA – Nr 62 (252)

 • Czarek Meszyński mówi:

  Zwykła uczciwość nakazuje informowania o terminach i zakresie remontów.

  Lubię to!(7)Nie lubię tego!(2)
  • Jan Uznamski mówi:

   Panie Meszyński - dziennikarska uczciwość nakazuje rzetelnie poinformować czego dotyczy opisana przez Pana sprawa w sądzie. Czytając Pana "gazete" nie posiadłem takiej wiedzy. Natomiast domyślam się, z tonu pańskiego artykułu, że wreszcie sąd udowodni oskarżonym oszustwa, złodziejstwo, matactwa i działania na szkodę Spółdzielni, tak?

   Lubię to!(3)Nie lubię tego!(0)
   • Czarek Meszyński mówi:

    Szanowny Janie Uznamski, cieszę się, że w końcu się Pan obudził i 27 lutego 2017 napisał Pan komentarz do wpisu z 5 grudnia 2016 r. - tak po prawie 3 miesiącach.

    Powyższy wpis z 5 grudnia dotyczył zastraszania świadka,

    Sam proces został opisany tu:
    http://osiedlezaciszewaw.pl/?p=3384

    Różnica między nami polega na tym, że ja pisze pod nazwiskiem, a Pan ukrywa się pod pseudonimem.

    Lubię to!(1)Nie lubię tego!(0)
    • Jan Uznamski mówi:

     Panie Meszyński - wielu użytkowników ukrywa sie tu pod pseudonimami (Raduszka, Marusia, Janek Kos) i jakoś to Panu nie przeszkadza.
     A co do sprawy sądowej, to widze że tematem jest lustracja. Przeczytałem właśnie zamieszczone na stronie spółdzielni protokoły dwóch lustracji, które to lustracje potwierdzają, że spółdzielnia jest zarządzana właściwie i nic złego się w niej nie dzieje poza jakimiś drobnymi niedociągnięciami. Również finanse spółdzielni sa prawidłowe.
     Więc nadal nie rozumiem o co ten cały cyrk?

     Lubię to!(4)Nie lubię tego!(0)
     • Czarek Meszyński mówi:

      Osoby posługujące się takimi pseudonimami jak Raduszka, Marusia, Janek Kos są mi znane i chętnie by pisały pod nazwiskiem, gdyby nie szykany i represje ze strony Zarządu, czego moja skromna osoba jest tego dowodem: pomówienia, że mszczę się za brata, plotki, że zalegam z opłatami na kwotę niby 20 tys., a tym czasem Zarząd od 2007 roku jest nieudolny i nie potrafi rozliczyć kosztów na każdą nieruchomość odrębnie, karny czynsz za garaż tuż po opublikowaniu Analizy, pomimo, że Spółdzielnia ponosi zerowe koszty z utrzymaniem mojego garażu, prywatny proces Agnieszki F. Michała S. o rzekome naruszanie dóbr osobistych Spółdzielni za pieniądze Spółdzielni, próba zastraszenia z art. 212 k.k, sugerowanie przez Michała S. i Mirosława Złotek, że cierpię chyba na chorobę psychiczną skoro tak się interesuje sprawami Spółdzielni.

      Protokoły i listy polustracyjne trzeba czytać ze zrozumieniem.
      W ostatnim liście wyraźnie jest powiedziane, że Spółdzielnia ma obowiązek zarządzania swoim mieniem i mieniem tam gdzie występuje współwłasność.

      A tym czasem od 2011 r. mamy 4. firmę zarządzającą/administrującą, gdyż RN odebrała prerogatywy do zarządzania Zarządowi i 8. księgową. Żaden podmiot gospodarczy przy tak zmiennym składzie osobowym nie może normalnie pracować.

      Lubię to!(0)Nie lubię tego!(1)
 • Z ramienia Stowarzyszenia Niepokonani 2012, wspieram społecznie w sądach obywateli drugiej kategorii.
  Niewolników XXI w. "sprofanowanych" do granic absurdu - NIEPOKORNYCH, którzy mają obowiązek obrony swojej własności, swojej spółdzielni.
  Ok. 40 rozpraw P. Bogusława Owoca z Olsztyna, który nie przyjął odznaczenia z rąk P. P. Komorowskiego uzasadniając, że Polska to nie demokratyczne państwo prawa, tylko zorganizowanej grupy przestępczej w wymiarze sprawiedliwości.
  Postaram się być na rozprawie 20-go, tylko proszę Czarku prześlij mi nagranie z ostatniej rozprawy.
  Skonsultuję z posłem i prawnikiem w sejmie.
  Widzimy, że i u Ciebie w spółdzielni 'banda chuliganów", pracowników sezonowych z funkcją ponoć tylko wykonawczą - grasuje bezkarnie.
  Remont dachu zimą to dowód dla Spółdzielców z "Zacisza", że przy korycie "bezczelne, aroganckie darmozjady".

  Apeluję do Kolegów z "Zacisza" spotykamy się w sądzie 20 grudnia o godz. 8.45

  Lubię to!(7)Nie lubię tego!(6)
  • Czarek Meszyński mówi:

   Iwono, serdecznie pragnę Tobie podziękować za Twoje zaangażowanie i wsparcie.

   Zorganizowanej grupie, udawało się do tej pory skutecznie pacyfikować niepokornych. metoda była prosta; zdefiniować, kto jest inspiratorem zmian, następnie zastraszyć działaczy zgromadzonych wokół niego, a gdy orędownik zostanie osamotniony przygotować permanentny atak - padnie albo się wycofa.

   Lubię to!(5)Nie lubię tego!(3)
 • Prezesi remonty rozszerzają na sąsiadów, by i oni byli niezadowoleni z niedogodności - zimą.
  Wiedząc, że na "niepokornego" może być sąsiedzka nagonka.
  Nie wszyscy prezesi to "chuligani" - jednak za dożo w naszej przestrzeni.
  Załatwimy ich - z ustawy.
  Czarku nie będzie łatwo, bo mają swoich sędzi, ustawodawcę i naszą kasę.

  Ludzie listy piszą:
  "Chodzimy i wiemy jak to wygląda. Jednak w ubiegłym roku w Sądzie Rejonowym w ......... sędzia wywalił z sali obserwatorów. Na ławie oskarżonymi byli prezesi spółdzielni z art. 267 D . Sędzia również utajnił tą sprawę tylko po to aby ich uniewinnić. Całe szczęście, że Prokurator zaskarżył wyrok. Teraz sprawą zajmie się IX Wydz, Karny odwoławczy , ale nie spodziewam się rewelacji bo w Warszawie w IX karnym jest Sędzia Fidrysiak były prezes ....... Sądu Rejonowego, który na zamówienie wydawał wyrok z art. 212 KK przeciw .......... . Wbrew prawu jako prezes sądu Fidrysiak prowadził sprawę .
  Jednak nadal chodzimy , gdyż teraz są sprawy o zapłaty w trybie nakazowym przeciw członkom, którzy nie wpłacają wszystkich składników opłat. Przestali przychodzić do sądu członkowie zarządu przychodzi tylko najmimorda spółdzielcza. Niestety tu tak jest bo to podwarszawska gmina PSL-owska i sędziowie też z tego układu".

  U nas w Olsztynie, męczą odwołując rozprawy celowo, grunt to pomęczyć "frajera".
  Rozciągali tak prostą sprawę dla spółdzielcy, który ma z prezesami wygranych ok. 20 spraw.
  Mojego kolegę prezes ścigał, żeby mu zapłacił ponad 5 tys. zł. z kopie. Dzięki obstawie społecznej
  zapłacił 1 zł. 50 gr. Tak. W demokratycznym państwie prawa hien nad 'frajerami".

  Do jutra - mam sprzęt rejestrujący.

  Lubię to!(4)Nie lubię tego!(5)
 • Dn. 1.02.17 r. ( środa ) wspieramy w sądzie naszego Kolegę P. Czarka Meszyńskiego, który rzetelnie
  wykonuje swój obowiązek - broni mienia swojej i sąsiadów spółdzielni.

  Za dużo leniwych sąsiadów! Niedługo się obudzą z ręką w .......
  Podobnie jak wiele spółdzielców w kraju.
  Spotkajmy się w sądzie, przyjadę z Olsztyna.

  SĄD REJONOWY
  III WYDZIAŁ KARNY
  WARSZAWA PRAGA - PÓŁNOC
  UL. TERESPOLSKA 15 A

  Godz. 14.00 sala 206

  Lubię to!(3)Nie lubię tego!(5)

Dodaj komentarz