Get Adobe Flash player

Osiedle Bałtyk – Nr 49 (143)

IMG_2545

Osiedle Bałtyk zostało zaprojektowane w zabudowie mieszanej: domy wielorodzinne, w zabudowie szeregowej, bliźniaczej i jednorodzinnej. Osiedle powstawało w trzech etapach na działce ponad 8 ha. Pierwsze apartamenty zostały oddane do użytku w roku 2006. Osiedle jest ogrodzone, monitorowane i strzeżone.

IMG_2547IMG_2555

Pomimo upływu 9 lat od oddania pierwszych apartamentów i intensywnej eksploatacji w okresie wysokiego sezonu w lipcu i sierpniu  (wielu właścicieli wynajmuje turystom w okresie letnim swoje apartamenty) Osiedle jest utrzymane w stanie nienagannym. Każde usterka, uszkodzenie czy dewastacja jest natychmiast naprawiana.

IMG_2558IMG_2576

Na Osiedlu jest bogata infrastruktura rekreacyjna: kort tenisowy, boisko do kosza, plac zabaw dla dzieci i oczka wodne.

IMG_2573IMG_2571

Niewątpliwą atrakcją tego Osiedla jest zabudowa mieszana, w ten sposób uniknięto monotonii i stworzono przyjazną przestrzeń dla mieszkańców.

IMG_2622 2IMG_2634

Wyjątkowym walorem tego osiedla jest zadbana zieleń w przestrzeni prywatnej i publicznej.

IMG_2542 2

Atrakcją Osiedla Bałtyk jest jego położenie w bliskim sąsiedztwie nadmorskiej plaży – 5 minut spacerem.

Ile trzeba zapłacić ze ten niewątpliwy luksus? Opłaty są niewysokie, ponieważ apartamenty, szeregowce, bliźniaki i domy wolnostojące są w rękach prywatnych. Za apartament 53 m2 miesięcznie płacę 209 zł. Opłata pokrywa następujące koszty: CO, podgrzanie wody, zimna woda i ścieki, konserwacja domofonu, RTV,  windy, koszty zarządu i fundusz remontowy 0,28 gr/m2. W budynku, w którym znajduje się 45 apartamentów właściciele zgromadzili ponad 60 tys. zł na funduszu remontowym. W związku z tym, że na osiedlu znajduje się 14 odrębnych nieruchomości wprowadzona opłatę administracyjną od wszystkich lokali i domów w wysokości 127 zł brutto miesięcznie na utrzymanie terenów wspólnych. Całkowity koszt utrzymania 53 metrowego apartamentu w luksusowych warunków wynosi wraz odbiorem odpadów 358, 75 złotych

 Czarek Meszyński

Post Scriptum

Tekst ten dedykuje pani Agnieszce Florczuk, która od blisko 6 lat zarządza Osiedlem Zacisze i publicznie oznajmia, że nie wyobraża sobie by na Osiedlu mogło powstać 13 odrębnych nieruchomości. Niewątpliwą  jej zasługą jest wprowadzenie jednych z najwyższych opłat za eksploatację, fundusz remontowy i kosztów podwójnego zarządu przy jednoczesnym zaawansowanym slumsowieniem osiedla.

Jak wygląda Osiedle pod zarządem Prezes Florczuk? Można o tym się przekonać tu:

http://osiedlezaciszewaw.pl/?p=1845

http://osiedlezaciszewaw.pl/?p=766

http://osiedlezaciszewaw.pl/?p=713

Zapuszczone Osiedle – Nr 34

Lubię to!(24)Nie lubię tego!(1)

Jedna odpowiedź na Osiedle Bałtyk – Nr 49 (143)

 • Czarek Meszyński mówi:

  Osiedle Bałtyk jest namacalnym dowodem na to, że osiedle może być dobrze zarządzane - w stanie nie pogorszonym.

  Od wielu lat Prezes Florczuk lansuje pogląd, że u nas jest drogo bo mamy rozległe tereny wspólne i ich utrzymanie jest "koszmarnie" drogie.

  A oto fakty:
  Osiedle Zacisze - 4,2 ha
  Osiedle Budimeksu - 4,2 ha
  Osiedle Bałtyk - > 8 ha

  U nas koszty utrzymania terenów wspólnych wraz z ochroną skalkulowano na 21 tys. miesięcznie, czyli rocznie 252 tys. a jaki jest koszt rzeczywisty???

  Lubię to!(3)Nie lubię tego!(0)

Dodaj komentarz