Get Adobe Flash player

BSM „ZGODA” – dobra spółdzielnia (2) – Nr 8

Gdy po dziesięciu latach ponownie zająłem się problematyką spółdzielni mieszkaniowych w sieci napotkałem wiele negatywnych przykładów, takich jak chociażby łódzka spółdzielnia „Śródmieście”, co opisałem w notce pt. Prezes z zarzutami mieszkańcy z problemami. Dzieje się tak z pewnością w myśl zasada: zadowolony klient powie o firmie trzem znajomym, a niezadowolony dziesięciu.

W Polsce tradycje spółdzielczości są niezwykle bogate. Należy tu wspomnieć o Stanisławie Staszicu, który w 1816 roku założył w swoich dobrach Towarzystwo Rolnicze Hrubieszowskie. Jedną z najstarszych jest Spółdzielnia Mieszkaniowa Kopernik w Toruniu; założona została 4 października 1902 r.

Z pewnością na terenie kraju działa wiele DOBRYCH spółdzielni mieszkaniowych. Do nich  należy BSM „ZGODA” zarządzająca licznymi osiedlami w Białej Podlaskiej, Terespolu, Janowie Podlaskim i Piszczacu. Oprócz tradycyjnych struktur spółdzielczych w postaci rady nadzorczej i zarządu zostały powołane także rady  dla poszczególnych osiedli. To sprawiło, że każde osiedle ma swojego GOSPODARZA. 

Ekonomiczne wyodrębnienie nieruchomości powoduje, że poszczególne budynki są odpowiednio zarządzane, sprzyja to nie tylko utrzymaniu wysokiej ich wartości użytkowej, ale także poprzez systematycznie przeprowadzane modernizacje i remonty zwiększa ich wartość.

Szczególną uwagę zwróciłem na termomodernizację, która została wykonana bardzo starannie. Elewacje są czyste, zadbane i wolne od wykwitów sino – zielonych, które stały się prawdziwą zmorom dla innych spółdzielni, gdzie ocieplenie okazało się zwykłą fuszerką powodującą, że budynki ulegają biodegradacji.

Spółdzielnia systematycznie przeprowadza audyty finansowe i poddaje się lustracji. Sprawozdania finansowe umieszczane na stronie internetowej są klarowne, rzetelne i przejrzyste. Są przygotowywane, następnie uchwalane roczne i wieloletnie plany remontów.

BSM „ZGODA” stara się nie tylko w nowoczesny sposób zarządzać nieruchomościami, ale również nowocześnie i oszczędnie budować.

14

Lubię to!(8)Nie lubię tego!(0)

Jedna odpowiedź na BSM „ZGODA” – dobra spółdzielnia (2) – Nr 8

  • Czarek Meszyński mówi:

    O sposobie zarządzania nieruchomościami mogłem przekonać się naocznie, gdyż od 2003 roku regularnie przyjeżdżam na Południowe Podlasie i przez ten czas widzę zadbane budynki. A zadanie nie jest łatwe ponieważ spora część domów pochodzi z lat 60. i 70.
    W ostatnim okresie miałem przyjemność gościć w zadbanej siedzibie BSM "ZGODA" przy ul. Spółdzielczej 4 w Białej Podlaskiej.

    Korzystając z okazji chciałem jeszcze raz serdecznie podziękować Pani Stanisławie za udzieloną mi pomoc.

    Lubię to!(2)Nie lubię tego!(0)

Dodaj komentarz