Get Adobe Flash player

Kazimierz

Gdy rozum śpi budzą się demony – Nr 14 (108)

Najlepszym przykładem powyższego było wczorajsze Walne. Zwołane naprędce pospolite ruszenie stawiło się karnie i w bardzo dużej liczbie, co nie przekładało się na poziom myślenia. Oczywiście najlepszym sposobem zamknięcia ust niepokornym jest ograniczenie możliwości przedstawienia przez nich swoich (przepraszam) naszych racji. Nie ważne, że intencje są szlachetne, kiedy tłuszcza i tak Cię zakrzyczy, bądź ograniczy lub odbierze głos. Nie ważne, że pokazano patologiczny obraz dotychczas prowadzonej księgowości, co wykazała biegła w audycie. Teraz w glorii chwały Jej światłość prezes ma możliwość wykazania jak ciężko pracując dla nas wszystkich (sic) znalazła firmę zarządzającą, która wyprowadzi przynajmniej księgowość na czyste wody. Pospolite ruszenie może dalej spać spokojnie, bo przecież prowadzi nas światły wódz.

Kuriozalnej wymowy i smaczku nabiera wypowiedź prowadzącej zebranie na moją prośbę w przyjętej formie i słowie AD VOCEM,  na próbę sprostowania mojej przedmówczyni. Cytuję: „tego nie ma w statucie”. Pikanterii dodaje fakt, że owa Pani – o zgroza – odpowiadała za kulturę w naszej dzielnicy. Dobrze, że tak krótko. Szanowna Pani – przytoczę definicję powyższego za słownikiem: łac. do (tego) głosu, w tej sprawie – wyrażenie używane jako prośba o udzielenie głosu w dyskusji poza kolejnością, w celu odniesienia się bezpośrednio do słów dopiero co wypowiedzianych przez dyskutanta (np. dla sprostowania). Na naukę nigdy nie jest za późno. A tak na marginesie, czasami lepiej się nie odzywać, niż wychodzić na głupka. No cóż pozostaje jeszcze możliwość wykluczenia niepokornych z członkostwa tak pięknie zarządzanej spółdzielni i wtedy hulaj dusza… Tym, którzy myślą i korzystają z rozumu, zamknęliśmy usta a pozostałą gawiedzią da się rządzić. Podnieśmy im czynsze jeszcze o 100%, bo przecież na uzupełnienie brakujących kwot to co już zrobiliśmy nie wystarczy! Ciekaw jestem co wtedy powiedzą wczorajsi krzykacze. Czy równie ochoczo będą popierać Jej światłość prezes.

No cóż, nam niepokornym, żeby zabezpieczyć swoje finanse oraz mieszkania przed komornikiem, pozostaje jak najszybciej dokonać przeniesienia prawa odrębnej własności oraz założyć wspólnotę, która to wspólnota pozwoli znacznie zmniejszyć koszty czynszu (nawet o 40% w stosunku do płaconych obecnie). Pamiętajcie Państwo – jeżeli nie posiadacie PRAWA ODRĘBNEJ WŁASNOŚCI – nie jesteście w pełni – powtarzam – w pełni właścicielami swojego mieszkania. Takowe gwarantuje dopiero Prawo Odrębnej Własności.

 

Autor: Kazimierz Uchmański

Lubię to!(37)Nie lubię tego!(16)

Sprawa ważna – Wybrać PRAWDZIWĄ Radę Nadzorczą – Nr 43

Nie śpij człowie­ku, obudź się, bo cię okradają! Gdzie podziały się pieniądze z opłat za garaże? Dlaczego wszechobecne nieprawidłowości i bylejakość podczas remonu dachów uzyskuje tak duże przyzwolenie. CZY GODZIMY SIĘ NA TO!!!!

Dotychczas mała gromadka naszych niepokornych co najwy­żej wnioskowała, postulowała, przedstawiała, argumentowała, a koniec końców za­wsze zostawała przegłosowana. Tymczasem jakże często słyszymy pogaduszki między ludźmi: nie wierzę, że coś się może zmienić, mój pojedyn­czy głos nic nie zmieni, wolę posiedzieć w domu. Jakże często też słyszmy: po co mi to, po co mam się narażać, zaparzę kawę, popatrzę sobie w ten głupi telewi­zor, chcę mieć święty spokój.

Bądźmy szczerzy – nie jest to postawa obywatelska, bo postawa obywatelska to również ciągły i wielki głód wiedzy o naszym domu ojczystym i o tej naszej małej ojczyźnie, to – dalej – codzien­ne zaspakajanie tego głodu wiedzy i  zapisywanie jej w pamięci do wykorzystania podczas wybo­rów.

Nie śpij człowie­ku, obudź się, bo cię okradają! Otóż właśnie!!!!

By rozwiązać te i inne nabrzmiałe sprawy potrzeb­ny jest głos Państwa.

Aby ukrócić: manipulowanie ludźmi, lewe interesy i niefrasobliwe marnotrawienie naszych – TAK NASZYCH – pieniędzy i później rozliczać ZARZĄD z każdej  źle przeprowadzonej inwestycji.

MUSIMY WYBRAĆ RADĘ NADZORCZĄ, KTÓRA BĘDZIE NAPRAWDĘ SPRAWOWAŁA KONTROLĘ NAD ZARZĄDEM.

Nie mogą to być koleżanki Pani Prezes czy ludzie bezwolni i pozbawieni wyobraźni.

PRZECIEŻ TO CHODZI O PAŃSTWA I MOJE PIENIĄDZE. TO MY – WSZYSCY – ZAPŁACILIŚMY ZA NASZE MIESZKANIA, GARAŻE, BOISKO I PLAC ZABAW. TO JEST NASZE WSPÓLNE DOBRO!

Autor: Kazimierz

Lubię to!(11)Nie lubię tego!(1)