Get Adobe Flash player

Sprawa ważna – Wybrać PRAWDZIWĄ Radę Nadzorczą – Nr 43

Nie śpij człowie­ku, obudź się, bo cię okradają! Gdzie podziały się pieniądze z opłat za garaże? Dlaczego wszechobecne nieprawidłowości i bylejakość podczas remonu dachów uzyskuje tak duże przyzwolenie. CZY GODZIMY SIĘ NA TO!!!!

Dotychczas mała gromadka naszych niepokornych co najwy­żej wnioskowała, postulowała, przedstawiała, argumentowała, a koniec końców za­wsze zostawała przegłosowana. Tymczasem jakże często słyszymy pogaduszki między ludźmi: nie wierzę, że coś się może zmienić, mój pojedyn­czy głos nic nie zmieni, wolę posiedzieć w domu. Jakże często też słyszmy: po co mi to, po co mam się narażać, zaparzę kawę, popatrzę sobie w ten głupi telewi­zor, chcę mieć święty spokój.

Bądźmy szczerzy – nie jest to postawa obywatelska, bo postawa obywatelska to również ciągły i wielki głód wiedzy o naszym domu ojczystym i o tej naszej małej ojczyźnie, to – dalej – codzien­ne zaspakajanie tego głodu wiedzy i  zapisywanie jej w pamięci do wykorzystania podczas wybo­rów.

Nie śpij człowie­ku, obudź się, bo cię okradają! Otóż właśnie!!!!

By rozwiązać te i inne nabrzmiałe sprawy potrzeb­ny jest głos Państwa.

Aby ukrócić: manipulowanie ludźmi, lewe interesy i niefrasobliwe marnotrawienie naszych – TAK NASZYCH – pieniędzy i później rozliczać ZARZĄD z każdej  źle przeprowadzonej inwestycji.

MUSIMY WYBRAĆ RADĘ NADZORCZĄ, KTÓRA BĘDZIE NAPRAWDĘ SPRAWOWAŁA KONTROLĘ NAD ZARZĄDEM.

Nie mogą to być koleżanki Pani Prezes czy ludzie bezwolni i pozbawieni wyobraźni.

PRZECIEŻ TO CHODZI O PAŃSTWA I MOJE PIENIĄDZE. TO MY – WSZYSCY – ZAPŁACILIŚMY ZA NASZE MIESZKANIA, GARAŻE, BOISKO I PLAC ZABAW. TO JEST NASZE WSPÓLNE DOBRO!

Autor: Kazimierz

Lubię to!(11)Nie lubię tego!(1)

10 Odpowiedzi na Sprawa ważna – Wybrać PRAWDZIWĄ Radę Nadzorczą – Nr 43

 • marusia mówi:

  Koniecznie trzeba się obudzić! To, że jesteśmy w takiej sytuacji to TY TYLKO NASZA WINA. To my przez całe lata nie dostrzegaliśmy patologi, to my przecież dawaliśmy przyzwolenie na wszelkiego rodzaju wypaczenia. Jedna pani Prezes poszła już sobie w siną dal, druga też sobie pójdzie, A MY POZOSTANIEMY - jak to Czarek napisał - ZAPUSZCZONYMI NIERUCHOMOŚCIAMI, których nikt nie będzie chciał kupić.

  Lubię to!(4)Nie lubię tego!(0)
 • Janek Kos mówi:

  A ja już mam kandydata do Rady i to nawet na przewodniczącego.

  Lubię to!(2)Nie lubię tego!(0)
 • Raduszka mówi:

  To prawda, że to wyłącznie nasza wina-na pochyłe drzewo wszystkie kozy skaczą. Ale rozmawiam obecnie z wieloma mieszkańcami i wszyscy są oburzeni działaniami obecnego zarządu, uważają, że najlepszym dla wszystkich wyjściem jest jak najszybsze podanie się do dymisji obecnego zarządu.

  Lubię to!(4)Nie lubię tego!(0)
 • Czarek Meszyński mówi:

  Dlatego ja na ostatnim Walnym postawiłem pytanie paniom Przewodniczącej i Prezes czy zamierzają się podać do dymisji w związku wykazaną stratą. A teraz dochodzi jeszcze w sposób fatalny przeprowadzany remont dachów i brak planów remontów jednorocznych i wieloletnich; biorąc stan krytyczny w jakim znalazło się nasze osiedle jest to karygodne zaniedbanie ze strony Zarządu. CZAS NA POWAŻNE ZMIANY!

  Lubię to!(3)Nie lubię tego!(1)
  • Raduszka mówi:

   Nasze osiedle jest małe i czasami, siłą rzeczy, trudno pewne rzeczy ukryć. Czy prezesi spółdzielni powinni chodzić pod osłoną nocy na tajne narady do przewodniczących rad nadzorczych? Domyślam się, iż protokół z takich spotkań nie będzie opublikowany na stronie spółdzielni, tak jak protokoły z Walnego Zgromadzenia :-(.....

   Lubię to!(3)Nie lubię tego!(1)
 • Czarek Meszyński mówi:

  Art. 8(1) ust 3 uosm nakazuje: Statut spółdzielni mieszkaniowej, regulaminy, uchwały i protokoły obrad organów spółdzielni, a także protokoły lustracji i roczne sprawozdanie finansowe powinny być udostępnione na stronie internetowej spółdzielni.

  Niestety u nas dochodzi do ewidentnego łamania prawa! Protokoły obrad i uchwały Zarządu i RN nie są udostępniane w Internecie - są TAJNE - no dobrze półtajne, można je ewentualnie zobaczyć jadąc do drugiego miasta(sic).

  Lubię to!(1)Nie lubię tego!(1)
 • Lidka mówi:

  Chciałabym to wszystko zrozumieć. Nie wierzę, że Zarząd świadomie podejmuje w naszym imieniu decyzje, które nas niepokoją, bulwersują. Przecież też mieszkają na naszym osiedlu. A może skoro nie jesteśmy zadowoleni z ekipy, która naprawia nam dachy powinniśmy poprosić panią prezes o informacje dlaczego ta a nie inna firma świadczy dla nas usługi. Co to za firma. Co spowodowało, że podczas prac remontowych wymieniliśmy ekipę. Poprawcie mnie jak się mylę. Jestem za jawnością i przejrzystością. Powinniśmy zostać poinformowani jaki jest koszt tych prac, na ile lat i na jaką kwotę został zaciągnięty kredyt. Jaki jest okres gwarancji. A może już ktoś ma taką wiedzę.

  Co do sprawy garaży, staram się zrozumieć dlaczego przez ostatnie lata nie informowano nas, że pieniądze na remont garaży nie były gromadzone na ten cel. Mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni i odnajdą się nasze pieniądze. Poprzednia pani prezes wyraźnie oddzielała fundusz remontowy na mieszkania i garaże. Na szczęście było gorące lato i w moim garażu jest sucho. Nie pękają jeszcze bardziej ściany i woda nie zalewa drzwi. Ale boję się pomyśleć co będzie jak zmieni się pogoda. Płacę sporo za garaż i nie rozumiem, dlaczego jest taki wysoki fundusz remontowy 2,50/m2. Opłata eksploatacyjna 3,06 zł/m2 – co to takiego? Moi sąsiedzi śmieją się ze mnie, że mimo że jeżdżą wysokiej klasy samochodami nie stać ich na taki luksus, aby wyrzucać pieniądze w błoto. Tak, gdy przyjdzie jesień w moim garażu może pojawić się … i myszy.

  Mam nadzieję, że od tego Walnego Zgromadzenia będzie już tylko lepiej.

  Lubię to!(2)Nie lubię tego!(0)
 • Czarek Meszyński mówi:

  TO, że zaczęliśmy stawiać pytania i to pytania trudne to dobrze, bo oznacza że:

  - nie jest nam obojętne w jaki sposób zarządzany jest nasz majątek,

  - chcemy sprawować kontrolę nad naszymi nieruchomościami,

  - chcemy wiedzieć jak są wydawane nasze pieniądze,

  - chcemy i mamy prawo rozliczać Zarząd i go zwalniać jak wykonuje "złą robotę"

  - i tak dalej...

  Lubię to!(1)Nie lubię tego!(0)
 • Lidka mówi:

  Na ratunek dachom

  Co sądzicie o remontach dachów na naszym osiedlu w listopadzie. To według mnie bardzo zły okres. Zimno, mokro. Już teraz, gdy zostawię na balkonie suche rzeczy rano są wilgotne. A co dopiero w listopadzie. Czy namoknięta wełna wyschnie pod blachą? Noce będą bardzo chłodne i trzeba będzie ogrzewać mieszkania. O ile więcej trzeba będzie zapłacić za gaz.

  Pomóżmy mieszkańcom przy ul. Uznamskiej 32 i 34, którzy najwyraźniej nie potrafią lub boją się wyrazić swój sprzeciw i nie dopuśćmy do kolejnego problemu. To są przecież nasze duże pieniądze.

  Lubię to!(1)Nie lubię tego!(0)

Dodaj komentarz