Get Adobe Flash player

Mamiński do Meszyńskiego Nr 33 (286)

W dniu 12 lipca 2017 r. w Kancelarii Mamiński & Wspólnicy sporządzono dwa pisma:

 • Wezwanie do usunięcia wpisów naruszające dobra osobiste,
 • Wezwanie ostateczne do usunięcia wpisów oraz zanimizowanej fotografii naruszającej dobra osobiste.

Pierwsze pismo zostało mi dostarczone pocztą, a drugie przez emisariuszy, którzy przybyli osobiście w godzinach wieczornych do mojej leśniczówki na Południowym Podlasiu. Wcześniej Kancelaria M&W intensywnie poszukiwała aplikantów do tej roli mieszkających w pobliżu mnie i znaleźli młodą aplikantkę oraz świeżo upieczonego adwokata, skądinąd całkiem sympatycznych jeszcze niezmanierowanych prawników.

Wzywającym jest adwokat Marcin Mamiński, któremu nie spodobała się poniższa fotografia.

Na mocy art. 13 ust. 1 Prawo prasowe w zw. art. 5 kpk zanonimizowana fotografia została usunięta.

„KASTA „BRAMINÓW””

Zdjęcie pochodzi z artykuły pod tytułem „Kasta Braminów”, który został opublikowany w dniu 20 września 2016 r. na ogólnopolskiej witrynie poświęconej zagadnieniom spółdzielni mieszkaniowych TEMIDA contra SM. Obiektywnie trzeba stwierdzić, że mecenas Mamiński to prawdziwy „bystrzacha”, albowiem po blisko 10 miesiącach zorientował się, że w zasobach Internetu widnieje jego zanonimizowana fotografia, która nie przypadła mu do gustu. W związku z tym wezwał mnie jako administratora TEMIDA contra SM w terminie 5 dni do usunięcia przedmiotowej fotografii.

Mamiński trafił kulą w płot. Wzywając mnie jako redaktora naczelnego internetowego czasopisma Osiedle Zacisze – moja mała ojczyzna  do usunięcia zdjęcia ze strony Temidy contra SM to tak samo jakby wezwał Adama Michnika redaktora naczelnego Gazety Wyborczej.

Otóż nie jestem i nigdy nie byłem administratorem TEMIDA contra SM. Nie jestem również autorem tego wpisu.

Zgodnie z Kodeksem Etyki Adwokackiej § 8 Adwokat powinien wykonywać czynności zawodowe według najlepszej woli i wiedzy, z należytą uczciwością, sumiennością i gorliwością.

Czy mecenas Mamiński podpisując dwa pisma przypisujące mi nieprawdziwą rolę postąpił zgodnie z Kodeksem Etyki Adwokackiej, a mianowicie wykonał czynności zawodowe według najlepszej wiedzy, z należytą uczciwością sumiennością i gorliwością?

A może ktoś wykorzystał łatwowierność mecenasa Mamińskiego i celowo go wprowadził w błąd podając moje dane?

Biorąc powyższe pod uwagę, nie jestem w stanie spełnić oczekiwań mecenasa Mamińskiego.

Oczekuję również przeproszenia mnie za podanie nieprawdy.

Autor: Czarek Meszyński

 

Lubię to!(35)Nie lubię tego!(0)

4 Odpowiedzi na Mamiński do Meszyńskiego Nr 33 (286)

 • Bonam mówi:

  Jeśli mogę coś radzić, to możesz wybrać dwie drogi postępowania:
  1. Jeżeli chcesz, żeby było tylko śmiesznie, możesz odpisać Marcinkowi (jeśli on do Ciebie "Czarek" to jego możesz też nieco pieszczotliwie potraktować), że nie będąc administratorem strony Temidacontrasm nie możesz usuwać tam czegokolwiek, analogicznie jak nie możesz usuwać niczego ze strony Kancelaria Mamiński & Wspólnicy Sp.k. lub strony https://www.pb.pl/znany-adwokat-podejrzany-842251

  2. Jeżeli chcesz, żeby nie było tylko śmiesznie, ale dodatkowo p. Mamiński troszkę stracił finansowo, nic mu nie odpisuj, tylko poczekaj żeby złożył pozew przeciwko Tobie. Przegra na pierwszej rozprawie i zapłaci koszta procesowe

  Lubię to!(5)Nie lubię tego!(0)
  • Czarek Meszyński mówi:

   Jak zwykle Twoje rady są bardzo wartościowe, wezmę je pod uwagę. Dla mnie istotne jest kto M.Mamińskiego wprowadził w błąd podając mnie jako administratora Temida contra SM?

   Lubię to!(3)Nie lubię tego!(0)
 • Bonam mówi:

  Jeszcze raz przeczytałam list p. Mamińskiego i znalazłam dość poważny błąd językowy: fotografia wg niego jest "zanimizowana" podczas, gdy prawidłowo jest "zanonimizowana" (od słowa "anonim")

  Lubię to!(4)Nie lubię tego!(0)
  • Czarek Meszyński mówi:

   Biorąc pod uwagę logikę i zasady językowe dot. tworzenia skrótów powinno być zanonimizowana (z-anonim-izowana). W zasobach internetowych i pismach urzędowych pojawia się również wersja zanimizowana (z-animi-zowana).

   Pierwszy termin pochodzi od anonim - człowiek nieujawniający...
   Drugi termin od animizacji - rodzaj przenośni przypisujący przedmiotom martwym, zjawiskom przyrody, lub pojęciom abstrakcyjnych właściwości istot żywych.

   Anonim i animizacja to dwa różne terminy o dwóch różnych znaczeniach.

   Dlaczego używa się animizacja w znaczeniu ukrycia nazwiska i wizerunku - trudno mi powiedzieć, może chodzi o powszechne zjawisko tabloizacji społeczeństwa?

   Lubię to!(5)Nie lubię tego!(0)

Dodaj komentarz