Get Adobe Flash player

Nowe dachy i nowe zacieki – Nr 22 (116)

 

 

 

IMG_2143 2

 

IMG_2142 2

 

 

mms_img-1569270311

Zdjęcia zostały wykonane w dniu 10 lutego 2015 r.

 

Jesienią 2014 r. został zakończony remont dachów przy ul. Wyspowej od 11 do 19. Zakres prac miał obejmować wymianę wszystkich elementów pokrycia dachowego: łaty, kontrłaty, ocieplenie, folia, blacha. Spółdzielnia zaciągnęła tę inwestycję kredyt w wysokości 476 tys. zł.

20 letnia wełna była „trzepana” i ponownie użyta. Tylko fragmenty poszycia dachowego były uzupełniana nową wełną.

Czy w kwestii nowych zacieków z nowych dachów może wypowie się ktoś z Zarządu, ewentualnie inspektor nadzoru z Ciechanowa albo któryś z Panów dekarzy?

 Autor: Czarek Meszyński

 

Lubię to!(8)Nie lubię tego!(0)

2 Odpowiedzi na Nowe dachy i nowe zacieki – Nr 22 (116)

 • Czarek Meszyński mówi:

  Wczoraj wysłałem w sprawie 20 letniej wełny takiego maila:

  "Dzień dobry,
  zwracam się z uprzejmą prośbą o przedstawienie ekspertyzy wraz z opinią producenta potwierdzającej, że użyta wełna 20 letnia w dalszym ciągu posiada swe właściwości izolacyjne i przez następne 20 / 30 lat ich nie utraci.

  Proszę również o informację:
  Czy projekt termomodernizacji dachów przewidywał tylko częściową wymianę ocieplenia?

  Pragnę zwrócić uwagę na informację podaną w piśmie z dnia 30 czerwca 2014 r. podpisanego przez Panią Prezes Florczuk, a mianowicie:
  Zakres prac obejmuje wymianę wszystkich elementów pokrycia dachowego (łaty, kontrłaty, ocieplenie, folia, blacha), remont kominów, remont wyłazów dachowych, montaż ław kominiarskich.

  Dziękuję z góry za szybką odpowiedź."

  Lubię to!(4)Nie lubię tego!(0)
 • Czarek Meszyński mówi:

  Proszę zwrócić uwagę na zdjęcie nr 2 - dom przy Wyspowej 9. Dach pochodzi z tego samego okresu, co na pozostał klatkach. Pomimo, że dach nie został wymieniony wygląda jak nowy. Tajemnica może tkwi w tym, że jest to własność prywatna a pozostałe dachy są w zasobach Spółdzielni?

  Lubię to!(3)Nie lubię tego!(0)

Dodaj komentarz