Get Adobe Flash player

Pani Prezes się zabarykadowała – Nr 89

Pani Prezes  jednej z największych spółdzielni mieszkaniowej w Warszawie tj.  Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej – słynne Osiedle za Żelazną Bramą – zadłużyła na dziesiątki milionów złotych spółdzielców. Zbuntowani mieszkańcy odwołują długoletnią prezes – 478 głosów za i 1 przeciw.
Ona i tak nie chce oddać władzy i zamyka się w biurze – dobrowolnie.
Krystyna Rubik, wdowa po wieloletnim prezesie spółdzielni Januszu Rubiku przywiązana jest do swojego gabinetu i nie chce go opuścić!  Pani Prezes pomaga* mecenas Mamiński, hojnie wynagradzany za pieniądze spółdzielni.
Niegdyś mieliśmy dynastie królewskie i książęce, a obecnie panują dynastie prezesów z potężnymi prywatnymi folwarkami i księstwami udzielnymi w postaci spółdzielni mieszkaniowych.
Grunt to rodzinka i umiłowanie pracy „społecznej”.
Krystyna-Rubik
Pani Prezes może jednak niebawem zdecydować się na opuszczenie swego gabinetu ponieważ źródełko powoli wysycha.
Zawartość-lodowek-zarzadu
Lodówka w gabinecie Zarządu
Źródło:
Polecam: program o ŚSM
SPROSTOWANIE*
Zamiast:          Mamie pomaga syn (…)
powinno być: Pani Prezes pomaga (…)
Za tę ewidentną pomyłkę przepraszam wszystkich czytelników.
Autor: Czarek Meszyński
Lubię to!(12)Nie lubię tego!(0)

3 Odpowiedzi na Pani Prezes się zabarykadowała – Nr 89

 • Czarek Meszyński mówi:

  Jak w latach 80. XX wieku był wyświetlany słynny amerykański serial Dynastia to ulice w Warszawie pustoszały.
  Fabuła była prosta: historia wzlotów i upadków członków rodu Carringtonów; zderzenie twardych realiów biznesu naftowego i skomplikowanych historii miłosnych.

  W Polsce biznesu naftowego nie ma, ale mamy dobrze prosperujący biznes spółdzielczy; elektorat jest rozproszony i pasywny więc można z tego niezłą kasę wyciągnąć.

  Lubię to!(3)Nie lubię tego!(0)
 • Czarek Meszyński mówi:

  ŚSM ma ona olbrzymie długi, które wynoszą 80 mln złotych. Na blisko 2 tysiące lokatorów bloków przy ul. Grzybowskiej i Jana Pawła II padł blady strach. Ludzie boją się podwyżki czynszów i tego, że stracą dach nad głową.

  Lubię to!(2)Nie lubię tego!(0)
 • Czarek Meszyński mówi:

  Władze spółdzielni, wiedząc, że lokatorzy planują "przewrót", nie chciały zgodzić się na walne zgromadzenie. Poproszono jednak o pomoc Krajową Radę Spółdzielczą, a ta nakazała zwołanie spotkania.

  Kilkuset członków zebrało się w niedzielę w wynajętej sali w Pałacu Kultury. Prezes na zebranie nie przyszła - była na konkurencyjnym walnym zgromadzeniu, które zwołała dokładnie w tym samym czasie w Domu Dziennikarza przy Foksal.

  Prezes Spółdzielni odwołana, ale nie chce odejść. Barykada w biurze.

  Prezes Krystyna Rubik nie chce opuścić gabinetu. Próbujemy przekonać policję, żeby pomogła nam wejść. Nie opuścimy biura, dopóki nie zabezpieczymy dokumentów. Naszym zdaniem są w nich dowody na nieprawidłowości na ogromną skalę - mówiła w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" wczoraj Małgorzata Boszko z nowej rady nadzorczej Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Dotychczasowa prezes, mimo, iż została odwołana przez lokatorów, nie chce oddać władzy i zabarykadowała się w biurze.

  Kilkuset członków zebrało się w niedzielę w wynajętej sali w Pałacu Kultury. Prezes na zebranie nie przyszła - była na konkurencyjnym walnym zgromadzeniu, które zwołała dokładnie w tym samym czasie w Domu Dziennikarza przy Foksal.

  Śródmiejska Spółdzielnia Mieszkaniowa jest jedną z największych w Warszawie. 2 tys. członków, a na ich czele stoi Krystyna Rubik, która przejęła schedę po zmarłym mężu, także wieloletnim prezesie. ŚSM zarządza m.in. blokami na osiedlu Za Żelazną Bramą, apartamentowcem przy ul. Grzybowskiej i domami z ekskluzywnymi mieszkaniami przy ul. Leszczyny na Mokotowie. W ostatnim tygodniu nadzór budowlany wydał nakaz rozbiórki tych ostatnich, dopatrując się wielu nieprawidłowości.

  Na wiosnę spółdzielnia zbankrutowała, zaś syndyk Krzysztof Gołąb mówił, że sposób prowadzenia ksiąg "jest nie do opisania". - Administracja jednego z osiedli nie księgowała żadnych wydatków od lipca 2013 r. Ksiąg na 2014 r. w ogóle nie założono! - mówił.

  Upadłość jednak cofnięto z przyczyn proceduralnych, jednak syndyk zdążył ustalić, że spółdzielnia zadłużona jest na 82 mln zł. Wyjaśnienia kilku kwestii finansowo-prawnych zażądało też w październiku Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Dotąd resort nie dostał odpowiedzi.

  Prezes nie uznaje swojego odwołania przez zgromadzenie w Pałacu Kultury, adwokat Marcin Mamiński, reprezentujący spółdzielnię, przekonuje, że rada nadzorcza może zmienić prezesa dopiero po tym, jak zostanie wpisana do krajowego rejestru sądowego. - W moim odczuciu uchwały walnego zgromadzenia w Pałacu Kultury są nieważne, tak samo zresztą jak naszego. To sąd musi ocenić, czy równolegle mogą się odbywać dwa walne o tym samym porządku obrad - przekonuje mec. Mamiński. - Krajowa Rada Spółdzielczości naszym zdaniem niezgodnie z prawem podjęła decyzję o zwołaniu walnego. Przecież obecna rada nadzorcza kilka dni temu wyznaczyła wybory do rady nowej kadencji na styczeń. Jaki sens jest wybierać teraz radę na pięć tygodni? - mówił prawnik. I podważa decyzje zebrania, które odbyło się w Pałacu Kultury.

  Wczoraj ok. 18 dotychczasowa prezes w końcu opuściła gabinet. Rada nadzorcza będzie teraz szukać potwierdzenia swoich przypuszczeń co do nieprawidłowości. Mec. Mamiński zapowiada skargę do sądu i obalenie decyzji odwołujących prezes Rubik, tak jak stało się to z decyzją o upadłości spółdzielni.

  http://www.wprost.pl/ar/485273/Prezes-Spoldzielni-odwolana-ale-nie-chce-odejsc-Barykada-w-biurze/

  Lubię to!(6)Nie lubię tego!(2)

Dodaj komentarz