Get Adobe Flash player

Defaworyzowanie – Nr 31 (221)

Na Walnym Zgromadzeniu, które odbyło się 20 czerwca 2002 roku członek Spółdzielni stwierdził, że dla osób starszych nie ma miejsca, gdzie mogłyby odpocząć na świeżym powietrzu.

Mineło 14 lat, a Zarząd takiego miejsca nie zapewnił dla seniorów. Na Osiedlu nie ma ani jednej ławeczki, na której można byłoby usiąść, odpocząć, zrelaksować się na świeżym powietrzu.

 

de5c89d31b51abd3ddbe8372de22f8ef  3552858_starszy-czlowiek-siedzial-posrod-spadajacych-lisci-

W całej Europie, jak również i w naszym kraju na osiedlach mieszkaniowych są stworzone enklawy dla seniorów. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Zacisze” odbiega od tego standardu. Z zażenowaniem obserwowałem jak starsze małżeństwo, które chciało grać w golfa było przeganiane, a to z placu zabaw na skwerek, ze skweru na chodnik itd.

mms_img15429727200

Foto: Członek Spółdzielni 28/3/2016 r.

Fundamentalna zasada wynikająca z idei spółdzielczości a zawarta w art. 18 § 1 (Prawo spółdzielcze) Prawa i obowiązki wynikające z członkostwa w spółdzielni są dla wszystkich członków równe jest w SM „Osiedle Zacisze” łamana. Hołubiona jest tylko nieliczna już dziatwa członków, a innych się lekceważy.

Proszę zwrócić uwagę, na treść tablicy umieszczonej na furtce na plac zabaw. Na placu zabaw mogą przebywać wyłącznie dzieci oraz ich opiekunowie. Z tego wynika, że inni członkowie mają surowy zakaz wchodzenia na plac zabaw. Również drugie zdanie jest bardzo ciekawe, a mianowicie: Zabrania się palenia papierosów i spożywania alkoholu. Najwidoczniej Zarząd wziął sobie do serca ustawę o wychowaniu w trzeźwości i zakazuje dzieciom palenia i picia, ale co z opiekunami?

Nic dziwnego, że coraz trudniej jest sprzedać mieszkanie na naszym Osiedlu, bo kto będzie chciał kupić wymarzony dach nad głową w miejscu, gdzie całe grupy są defaworyzowane?

Niewątpliwie Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Zacisze” jest spółdzielnią nieprzyjazną dla osób starszych.

 

Autor: Czarek Meszyński

Postscriptum

Polecam znakomity spektakl Teatru TV „Ławeczka”.

 

Lubię to!(7)Nie lubię tego!(2)

Dodaj komentarz