Get Adobe Flash player

Czy grzyb jest rakotwórczy? – Nr 24 (118)

Do tej pory wykonano dwie ekspertyzy w roku 2000 i w 2005. Ta ostatnia sporządzona przez prof. zw. Wiesława Barabasza, specjalistę ds. mikrobiologii i mykologii, a także eksperta Polskiej Izby Ekologii, jednoznacznie wykazała duże zagrzybienie pomieszczeń o zdolnościach rakotwórczych.

Badania rozpoczęły się 18 lutego 2005 r. i trwały dziesięć dni. Pobrano próbki tynku z miejsc, gdzie pojawiła się jego korozja, do jałowych płytek Petriego z zachowaniem czystości biologicznej. W Katedrze Mikrobiologii Akademii Rolniczej w Krakowie wykonano ogółem 6 analiz. Wynika z nich jednoznacznie, iż mieszkanie nie tylko wymaga całkowitego remontu, ale także zagraża zdrowiu lokatorów. ”

W wyniku wykonania szczegółowych badań mykologicznych, przy wykorzystaniu standardowych metod analitycznych i zastosowaniu wybiórczych podłóż wykazano, że w badanych pomieszczeniach mieszkania występuje duża ilość różnorodnych grzybów pleśniowych, wśród których dominowały następujące gatunki: Absidia cylindrosporowa, Penicillium notatum, Penicillium implicatum, Fusarium (…) Zwracam również uwagę, że w badanym pomieszczeniu stwierdzono występowanie groźnego grzyba toksynotwórczego (potencjalnie rakotwórczego) Aspergillius ochraceus, który może zagrażać zdrowiu ludzkiemu.” – wynika z powyższej ekspertyzy.

Warto dodać, iż grzyby cały czas wytwarzają zarodniki, które są szczególnie niebezpieczne dla alergików, młodych ludzi, głównie dzieci. Emilia Rokosz za zagrzybienie lokalu potwierdzone ekspertyzą mikologiczną w kwestionariuszu kwalifikacji punktowej uzyskała 60 punktów – maksymalną ilość.”

29863_1181681653_72cd_d

Źródło: WIADOMOŚCI24.PL

Od 17 lat z rakotwórczym grzybem w mieszkaniu

 Opracowanie: Czarek Meszyński

Lubię to!(7)Nie lubię tego!(0)

Jedna odpowiedź na Czy grzyb jest rakotwórczy? – Nr 24 (118)

  • Czarek Meszyński mówi:

    Niewidzialna Ręka napisała:

    RAKOTWÓRCZY GRZYB NA ŚCIANIE

    Okazuje się, że Niewidzialna Ręka jest nie tylko pracowita ale też i mądra; wie przecież, że grzyb ma zdolności rakotwórcze, wie również, że grzyb występuje w mieszkaniach.

    Lubię to!(1)Nie lubię tego!(0)

Dodaj komentarz