Get Adobe Flash player

Demontaż – Nr 8 (102)

Zarząd Osiedla rozpoczął akcję pod kryptonimem „DEMONTAŻ”. Na pierwszy rzut poszły bramki do gry w piłkę nożną. W ten sposób został zlikwidowane problem niezapowiedzianych wizyt dzieciaków z sąsiednich osiedli.

mms_img657497961mms_img1794764143

Kręgi zbliżone do Zarządu Osiedla donoszą, że w tym roku zamiast planu remontów będzie ogłoszony PLAN DEMONTAŻU. Zarząd w uchwaleniu tego planu będzie miał problem  z dwoma niepokornymi członkami Rady, którzy w sposób nieodpowiedzialny  będą się przeciwstawiać. Zarząd jest jednak  zdeterminowany i przekonany o swojej słuszności!

W pierwszej kolejności zdemontowane zostaną wszystkie spróchniałe i zmurszałe barierki balkonowe.

mms_img-187250542510150595_802714956433340_8922832166929610872_n

W najbliższym czasie będzie ogłoszony przetarg na demontaż. Ogłoszenie ukaże się na 18 popularnych portalach internetowych w tym: Pudelek, Kozaczek i Sympatia.pl. Bezwzględnym warunkiem będzie złożenie gwarancji bankowej przez usługodawcę.  Zarząd poprosił aktywnych lokatorów o opracowanie wzoru takiej gwarancji. Renomowany bank będzie miał obowiązek udzielenia gwarancji według wzoru dostarczonego mu przez Zarząd Osiedla.

Niestety demontaż barierek związany jest z dodatkowymi kosztami, które będą musieli pokryć wszyscy lokatorzy. Zarząd rozważa dwie opcje:

 • Wprowadzenia zakazu otwierania okien balkonowych i wychodzenia na balkony i tarasy pod karą administracyjną; niestety wiąże się to z poniesieniem kosztów na rozbudowanie monitoringu i zatrudnienie nowych pracowników, którzy będą wyłapywać niesubordynowanych lokatorów.

lub

 • Zakupienie dla wszystkich mieszkańców od pierwszego piętra wzwyż spadochronów, niestety związane jest to z dodatkowymi kosztami wynikającymi z obowiązku przeszkolenia lokatorów w oddawaniu skoków na spadochronie oraz z okresowymi badaniami lekarskimi. Zarząd Osiedla analizuje opłacalność adaptacji piwnicy na gabinet lekarski i zatrudnienie na cały etat lekarza, pielęgniarkę, salową i rehabilitanta; ten ostatni na wypadek niefortunnego skoku z spadochronu.

W najbliższym czasie Zarząd Osiedla przeprowadzi na szeroką skalę konsultacje społeczne, w celu poznania opinii lokatorów i wybrania najlepszej opcji.

Jeszcze w tym roku Zarząd Osiedla przystąpi do demontażu zardzewiałego ogrodzenia, które w każdej chwili może się zawalić. W ten sposób staniemy się Osiedlem rozgrodzonym i otwartym zgodnie z obowiązującym trendem: otwórz się!

10645239_764490206922482_1692966740201080656_n

W najbliższych latach Zarząd Osiedla rozważy demontaż budynków garażowych.  Taka decyzja jest konieczna ze względu na fatalny stan techniczny tych budynków.

014015

Po demontażu budynków garażowych nastąpi demontaż budynków mieszkalnych. Zarząd Osiedla zdaje sobie sprawę, że jest to nie tylko odważna decyzja, ale przede wszystkim nowatorska na skalę światową. Zarząd Osiedla dokonał bowiem odkrycia, że taniej jest demontować niż remontować. Dlatego będzie chciał tę innowacyjną metodę opatentować.

Zarząd Osiedla liczy na aprobatę i aplauz lokatorów w zakresie popularyzacji  Powszechnego Programu Demontażu w skrócie PPD. Po demontażu ostatniego budynku mieszkalnego zaistnieje możliwość zlikwidowania opłaty za eksploatację i fundusz remontowy. Powszechnie wiadomo jest, że  każdy lokator chce jak najmniej płacić. Dla aktywu lokatorskiego Zarząd Osiedla rozważy utrzymania dotychczasowych opłat.

Autorka:  Marusia Raksa 

Lubię to!(47)Nie lubię tego!(8)

8 Odpowiedzi na Demontaż – Nr 8 (102)

 • Janek Kos mówi:

  Niektóre rzeczy trzeba wychłostać biczem satyry.
  Marusiu miałaś wczoraj wenę!!

  Lubię to!(4)Nie lubię tego!(1)
 • marusia mówi:

  Z doświadczenia wiem, że obśmianie to bardzo skuteczna broń. Są takie sytuacje w życiu, że na poważnie już się nie da, trzeba zastosować inną taktykę.

  Lubię to!(5)Nie lubię tego!(2)
 • PawelB mówi:

  Dodajmy do tego jeszcze najnowszy pomysł - zamykanie osiedla łańcuchem z kłódką, nie wiem kto to wymyślił, ale gratuluję bezmyślności, jak zamykamy to zamykajmy skutecznie, a nie jedna furtka zamknięta, druga otwarta, płot rozebrany. No i pozwólmy mieszkańcom na korzystanie z takich luksusów jak wejście na osiedle. Osobiście żałuję, że te 6 czy 7 lat temu podpisałem się pod petycją odwołania poprzedniego Zarządu. Był jaki był, ale przynajmniej administrator był na miejscu, jakiekolwiek remonty miały miejsce i osiedle nie wyglądało jak blokowisko z wielkiej płyty z lat 70-tych. Teraz nasze osiedle wygląda beznadziejnie, jest zaniedbane, brudne i coraz szybciej popada w ruinę.

  Lubię to!(6)Nie lubię tego!(2)
  • Raduszka mówi:

   Przyznaję Panu rację, że poprzednia prezes jaka była, taka była, ale przynajmniej jakiekolwiek remonty miały miejsce i coś stworzyła na tym osiedlu. W pewnym sensie była sprawcza i konstruktywna. OBECNA JEST DESTRUKCYJNA dla nas, a będzie jeszcze gorzej, jeśli się nie obudzimy. Nasze osiedle wygląda tragicznie, a jest to zasługa obecnej pani prezes i jej spolegliwych pamagierów - na każdym kroku widać rękę gospodarza :-), ale i bierność mieszkańców. Proszę zauważyć naprawdę dziwny dysonans: zdegradowane budynki, garaże, ciągi komunikacyjne, tarasy zagrażające bezpieczeństwu użytkujących, aż tu nagle za naszymi plecami kredyt na 500 tys i nowy dach na to wszystko położony. Ktoś się nie chce bawić w drobne remonciki? Czy to jest dozwolone prawem, aby podjąć się odpowiedzialności i doprowadzać osiedle - majątek mieszkańców do takiej ruiny budowlanej?

   Lubię to!(6)Nie lubię tego!(2)
 • Czarek Meszyński mówi:

  Wpis był utrzymany w konwencji satyry. Ale Wasze komentarze są jak najbardziej na serio. Dla mnie jest to jak najbardziej zdrowy odruch. Każdy spółdzielca powinien dbać o swoją własność. Doprawdy nie potrafię zrozumieć jak mogliśmy przez te ostatnie lat dopuścić do takiego stanu 🙁

  Lubię to!(4)Nie lubię tego!(3)
 • Wilk Morski mówi:

  Zajrzałem tu z ciekawości, ale widzę, że to nie jest gazeta informacyjna ale pisemko satyryczne. Wszystko można wyśmiać i ośmieszyć, ale kwestionowanie wymiany bramek na boisku jest niczym innym, jak zwykłą niegodziwością. Te bramki stały tam od początku istnienia boiska, czyli kilkanaście lat, czas najwyższy je wymienić, zanim zrobią komuś krzywdę. Czy to naprawdę jest takie śmieszne pani Marusiu? Zamiast pochwalić, że coś jest robione w osiedlu na plus, czepia się Pani wszystkiego na zasadzie dokopać leżącego.

  Lubię to!(2)Nie lubię tego!(5)
  • Czarek Meszyński mówi:

   Nikt nie kwestionuje wymiany bramek, tylko zostało wykazane że nikt ich wcześniej nie konserwował, tak samo jak ogrodzenia, okien, parapetów, rynien, barierek itd.

   Praw fizyki nie zmienimy, jeżeli o coś nie dbamy, nie konserwujemy, to ulega to wtedy degradacji.

   A o pewnych sprawach, które sięgnęły absurdu poważnie pisać już się nie da...

   Lubię to!(3)Nie lubię tego!(1)
  • Czarek Meszyński mówi:

   "(...) jest niczym innym, jak zwykłą niegodziwością" - tu się zupełnie zgadzam, dopuszczenie do takiego stanu degradacji budynków JEST NIEGODZIWOŚCIĄ.

   Lubię to!(3)Nie lubię tego!(1)

Dodaj komentarz